Dzień Francuski

W dn. 17.03.04 obchodziliśmy „Dzień Francuski” dla klas najmłodszych szkoły podstawowej.

W uroczystym apelu wzięli udział:

Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas, rodzice oraz uczniowie klasy Ia i IV b SP 5.

Program artystyczny został przygotowany pod opieką p. Danuty Krupki.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się w piosence pt. „J’ai une toupie”. Uczennice: Madzia, Klaudia, Oleńka, Jadzia i Marlenka pięknie wykonały taniec według własnego układu choreograficznego.

Wspanialem zaprezentowałs ię 6-letni Dawid w wierszu pt. „Mes crayons de couleur”.

Natomiast uczniowie kl. IVb przedstawili bajkę pt. „Kopciuszek” w wersji francuskiej.

Dekoracja do tej bajki została wykonana pod opieka p. Marii Filek.

Rodzice włączyli sie w obchodzy „Dnia Francuskiego” pomagając w przygotowaniu pięknych i barwnych strojów.

Atrakcją programu był występ uczennicy kl. IIIa gimnazjum Grażyny KOrzeniowskiej, która zajęła I miejsce w Konkursie Poezji i Prozy Francuskiej w kategorii gimnazjow dla województwa małopolskiego i świętokrzyskiego i będzie reprezentować nasze gimnazjum w ogólnopolskim finale tego konkursu w Bydgoszczy.

Występ wzbudzil duże zainteresowanie publiczności i został przyjęty z aplauzem.

Zobacz zdjęcia z „Dnia Francuskiego”.