Częsciowe zaćmienie Księżyca

Wieczorem 7 września będziemy mieli okazję podziwiania częściowego zaćmienia Księżyca

Gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w jednej linii, nasza planeta rzuca za sobą cień na tyle duży, że jest on w stanie objąć Srebrny Glob. Ponieważ nasz naturalny satelita nie ma własnego źródła światła, lecz odbija tylko światło słoneczne, jego blask gaśnie w takiej sytuacji. Mamy wtedy do czynienia z zaćmieniem Księżyca. Właśnie takie zjawisko będziemy mogli obserwować w pierwszej połowie nocy z 7 na 8 września.

Zjawisko będzie przebiegać nisko nad południowo- wschodnim horyzontem. W trakcie fazy maksymalnej w cieniu Ziemi znajdzie się około 20 proc. tarczy Księzyca.

Maksimum zaćmienia przypadnie na godzinę 20:50. Pan Dyrektor zaprasza młodzież na obserwację od godziny 20.30

Zdjęcia wkrótce

Napisz komentarz