Turniej ALPS + Siatkówka

W sobotę 26.01.2008 w godzinach od 10 – 16 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar ALPS. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury Fizycznej ALPS i Dyrekcje Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Zdjęcia z Turnieju Zobacz foto

W turnieju wzięło udział pięć zespołów:

Gimnazjum Mucharz

Zespół Szkół Publicznych nr 2 z Wadowic

Gimnazjum Wysoka

UKS Tygrys z Łękawicy

Gimnazjum Budzów

Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

Po fazie grupowej w półfinałach spotkały się:

UKS Tygrys – Gimnazjum Budzów 0 – 2 (11- 21, 11 – 21) oraz

ZSP nr 2 – Gimnazjum Mucharz 2 – 1 (21 – 14, 16 – 21, 15 – 6)

Mecz o trzecie miejsce wygrało Gimnazjum z Mucharza pokonując UKS Tygrys Łękawica 2-0 (21-15, 21-12). Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Gimnazjum z Budzowa, które pokonało ZSP nr 2 z Wadowic 2-0 (25-13, 25-14).

Klasyfikacja na koniec turnieju

1) Gimnazjum im. Jana Pawła z Budzowa – opiekun Piotr Kwak

2) Zespół Szkół Publicznych nr 2 z Wadowic – opiekun Paweł Turek

3) Gimnazjum Mucharz – opiekun Andrzej Kiełtaczyński

4) UKS Tygrys Łękawica – opiekun Sławomir Tatar

5) Gimnazjum z Wysokiej – opiekun Andrzej Jędrzejowski

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie za udostępnienie Sali a także panu Dariuszowi Prorokowi za pomoc przy organizacji zawodów. Również ogromne podziękowania składamy sędziemu głównemu turnieju panu Kazimierzowi Dudkowi za bezinteresowną pomoc i bezstronne sędziowanie.

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zorganizowaliśmy ten turniej a mianowicie:

Zakładom Cukierniczym „SKAWA” SA

Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej ” ALPS”

Maspex Wadowice

Spółdzielni ” WIZAN” z Andrychowa

Zakładom Mięsnym pana Kastelika z Wadowic

Napisz komentarz