XVIII Rajd Szlakami Legionów

XVIII Rajd Szlakami Legionów

9,10 listopada, to w tych dniach 37 uczniów naszej szkoły i 8 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przemierzało rajdowe ścieżki. Zwidziliśmy: Starówkę w Nowym Sączu, cerkiew w Kwiatoniu, cmentarz nr 60 na przełęczy Małastowskiej, kościół z listy UNESCO w Sękowej, cmentarze nr 122 i 123 w Łużnej, cmentarz  Legionistów nr 171 w Łowczówku, cmentarz nr 173 w Pleśnej, cmentarze nr 191 i 192 w miejscowości Lubinka, katedrę w Tarnowie. Wszystkie zwiedzane cmentarze pochodzą z okresu I Wojny Światowej. Przez dwa dni wszyscy uczetniczyli w żywej lekcji historii, poznawali bardzo ciekawe miejsca naszej pięknej Małopolski. Gościny udzieliła nam Szkoła Podstawowa im. B. Czecha w Pleśnej,  za co składamy serdeczne podziękowanie. Zapraszam za rok na XIX RSL. W dalszej części zdjęcia z rajdu.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz