XIX Rajd Szlakami Legionów

XIX Rajd Szlakami Legionów

W dniach 9 i 10 listopada 29 uczniów Naszej Szkoły i 13 uczniów SP 1 Wadowice uczestniczyło w XIX Rajdzie Szlakami Legionów.  Program tegorocznego rajdu był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zwiedziliśmy nastepujące obiekty: Klasztor Klarysek w Starym Sączu, zamek w Rytrze, barokowy drewniany kościół pod wezwaniem Michała Archanioła w Szalowej, cmentarz wojenny nr 118 w miejscowości Staszkówka, w godzinach wieczornych zapaliliśmy znicze na cmentarzu legionistów w Łowczówku. Drugi dzień to zwiedzanie cmentarzy nr 191, 192, 193 w miejscowości Lubinka oraz cmentarze nr 187 i 189 w miejscowości Lichwin. Na zakończenie rajdu wędrowaliśmy przez rezerwat skalny „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Gościny udzieliła nam Szkoła Podstawowa im. B. Czecha w Pleśnej.  Rajd był żywą lekcją historii walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Opiekunowie grupy rajdowej: M.Filek, J.Kajdas, s. M.Szeklicka, B.Porzuczek, T.Włodek. Do zobaczenia za rok!

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

One response to “XIX Rajd Szlakami Legionów”

  1. Klaudia

    Miło powspominać 🙂

Napisz komentarz