Aromaty Wiedzy

Aromaty Wiedzy

Dnia 2 grudnia gimnazjaliści z Naszej szkoły pojechali do Krakowa na comiesięczne wykłady z filozofami i teoretykami. O godzinie 16.00 w auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ulicy Sławkowskiej 17 zebrali się wszyscy Smakosze Wiedzy pragnący poznać aromat erudycji. Nasze spotkanie otworzyła Pani Katarzyna Lniany i ogłosiła zwycięzców, którzy w piękny sposób przedstawili swoje przemyślenia na temat poprzedniego wykładu. Z Naszej szkoły została wyróżniona Kasia Kapała z klasy 2c, zdobywając 15 punktów za esej i 13 za sprawozdanie. Serdecznie gratulujemy.
Następnie wysłuchaliśmy koncertu na fagocie w wykonaniu młodego artysty – Szymona Michalika, któremu akompaniował na pianinie Pan Jarosław Duda. Wszyscy zebrani na sali słuchali muzyki z zapartym tchem, a po występie nagrodziliśmy mistrzów gromkimi brawami.
Po wysłuchaniu koncertu nadszedł czas na wykład. Pani prof. dr hab. Barbara Kraus – Mozer wygłosiła nam swoją teorię na temat: „Moje wymarzone państwo”. Przybliżyła nam relacje i stosunki panujące w państwie i wyjaśniła, co trzeba zrobić, aby nasz kraj był doskonały. Dzięki niej zrozumieliśmy, iż nie da się spełnić naszych marzeń dotyczących pięknego i sprawiedliwego państwa. Pani profesor wyjaśniła nam również, dlaczego kraj ma charakter interakcyjny  i jak można odróżniać zło od dobra przejawiającego się wśród nas.
Później nastąpiła przerwa, gdzie każdy z nas mógł napić się aromatycznej herbaty, która swym zapachem  kusiła  uczestników do zdobywania kolejnej wiedzy. Dlatego też po przerwie zadaliśmy wykładowczyni  wiele pytań, na które Pani profesor odpowiedziała z  miłą chęcią.
Wykład był inspirujący i niezwykły. Smakosze dowiedzieli się wiele ciekawych, wszakże dotąd nurtujących nas odpowiedzi Pani Kraus – Mozer. Dziękujemy za to niesamowite przeżycie, które pozostanie na zawsze w naszych sercach.
Już za miesiąc kolejne spotkanie z cyklu „Aromaty Wiedzy”, na które serdecznie zapraszam. Życzę Wam powodzenia przy pisaniu Waszych prac. Polecam, ponieważ można wygrać ciekawe nagrody. Do zobaczenia na styczniowym wykładzie.
UWAGA!
W styczniu wyjątkowo Aromaty Wiedzy odbędą się dnia 4 tegoż miesiąca z powodu Święta Trzech Króli.

Napisz komentarz