Warsztaty Dziennikarskie

Warsztaty Dziennikarskie

8 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie. W tym miesiącu nie mieliśmy okazji uczestniczyć w Aromatach Wiedzy, dlatego też pani Katarzyna Lniany i pani Magdalena Młodawska postanowiły nas odwiedzić.
Pani Młodawska – absolwentka filologii polskiej opowiedziała nam o środkach masowego przekazu i początkach pierwszych gazet. Zaznajomiła nas z pojęciem „dziennikarz” oraz jego rolą, jaką odgrywa w świecie mediów i prasy. Nauczyła nas budowy tekstów informacyjnych i pokazała, na czym polega zasada odwróconej piramidy. Poznaliśmy klasyczne pytania informacji prasowej oraz termin „pakt faktograficzny”.
Pierwsza część spotkania dobiegła końca. Po niej nastąpiła przerwa i tym samym czas na skosztowanie aromatów herbaty Dilmah.
Każdy jest dziennikarzem w swoim życiu i odpowiednio waży składniki, aby móc je w pełni zredagować, dlatego też po przerwie pani Młodawska zadała nam zadanie. W grupach mieliśmy napisać notatkę, artykuł publicystyczny oraz wzmiankę. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. Wtedy zrozumieliśmy, że życie dziennikarza nie tylko opiera się na wielu przygodach w poszukiwaniu informacji, ale również na dobrym i ciekawym opowiadaniu o życiu innych ludzi.
Dziękujemy pani Młodawskiej i pani Lniany za to, że znalazły dla nas czas. Była to niezwykła przygoda po świecie prasy i mediów, który mogliśmy poznać z innej perspektywy. Wiele wynieśliśmy z tychże warsztatów i na pewno pozostaną nam na długo w pamięci.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

2 responses to “Warsztaty Dziennikarskie”

  1. Armani

    Skąd u nas w szkole takie kubki???

    1. Ukasiu

      Zostały przywiezione przez panie prowadzące warsztaty z Krakowa, specjalnie na tę okazję

Napisz komentarz