Rozstanie z zimą w Lanckoronie

Rozstanie z zimą w Lanckoronie

25 marca 5 uczennic i 15 uczniów z Gimnazjum oraz Krzysiu z klasy 4b Szkoły Podstawowej uczestniczyło w ciekawej wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie zespołu klasztornego oraz przejście dużego fragmentu Drużek Matki Boskiej oraz udział w zlocie PTTK o.Wadowice pod ruinami zamku na Lanckorońskiej Górze. Uczestnicy wycieczki poznali historię powstania Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, zwiedzili Lanckoronę i ruiny zamku oraz dokonali symbolicznego pożegnania z zimą w akcie spalenia marzanny Zuzi. Do atrakcji tego dnia należy zaliczyć również przejazd pociągiem na tracie Kalwaria Lanckorońska – Wadowice. W opinii uczestników wycieczka była bardzo udana, co potwierdzają załączone zdjęcia. Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki  za wzorowe zachowanie i otwartość na przekazywane wiadomości o zwiedzanych obiektach. Z turystycznym pozdrowieniem Tadeusz Włodek.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

 

Napisz komentarz