Gimnazjum Nr 3 w Krakowie

Gimnazjum Nr 3 w Krakowie

7 kwietnia 2011 r. 84 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w ciekawej wycieczce do Krakowa. W programie wycieczki znalazło się Wzgórze Wawelskie, kościół św. Piotra i Pawła w którym mieliśmy okazję poznać zasadę działania najdłuższego w Polsce wahadła Foucaulta. W Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczyliśmy w pokazie kriogenicznym w czasie którego w efektowny sposób poznaliśmy własności skroplonych gazów i niektórych ciał w bardzo niskich temperaturach. Na zakończenie wzięliśmy udział w wykładzie w cyklu Aromaty Wiedzy poświęconym konserwacji zabytkowych tkanin prowadzonym przez Panią Barbarę Kalfas. W czasie spotkania Kasia Kapała z klasy IIc zaprezentowała nagrodzony esej zainspirowany wykładem prof. Wsiołkowskiego z ASP w Krakowie. Jak na jedną wycieczkę wrażeń co niemiara!!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz