Zachować dla przyszłych pokoleń …

Zachować dla przyszłych pokoleń …

25 maja w Krakowie na Kopcu Kościuszki odbył się finał konkursu „Zachować dla przyszłych pokoleń”  poszukujemy miejsc związanych z walką o niepodległość Polski. Konkurs  organizowany był przez Muzeum Armii Krajowej oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.  Z naszej szkoły aż dwie z trzech zgłoszonych drużyn stanęły na podium.Konkurs polegał na zbieraniu informacji na temat wybranych miejsc, związanych z walką o niepodległość w obrębie miejsca zamieszkania, spisaniu ich oraz dołączeniu odpowiednich fotografii. Finaliści z naszej szkoły to: Przemysław Sak, Radosław Rokowski oraz Mateusz Tymoszuk. Zebrali oni informacje o Pomniku 12. Pułku Piechoty. Laureatami zostali: Dominika Kowalczyk, Tomasz Bernat i Michał Sikorski. Opisali grobowiec generała Karola Trzaska – Durskiego i jego małżonki. Finał Konkursu uświetnił zajmujący wykład dr Krzysztofa Wielgusa na temat Twierdzy Kraków, zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych oraz wystawy poświęconej harcerstwu. Nasi uczniowie zostali narodzeni cennymi pamiątkami i dodatkowymi trzema punktami w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!!!

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz