Wycieczka Soła-Skawa

Wycieczka Soła-Skawa

W dniach 7 i 8 lipca 10 uczniów i jeden absolwent naszego gimnazjum uczestniczyło w wycieczce Soła-Skawa. Wycieczka rozpoczęła się w miejscowości Kozy k. Bielska Białej. Pierwszym etapem wycieczki była  Hrobacza Łąka, skąd po zejściu do Porąbki rozpoczęliśmy podejście na Żar. Po odpoczynku i po podziwianiu panoram górskich kontynuowaliśmy wędrówkę w kierunku Potrójnej gdzie dotarliśmy o godz. 22.30. Noc minęła spokojnie – wszyscy byli solidnie zmęczeni i smacznie spali. Drugiego dnia po zwiedzeniu ciekawej wychodni skalnej „Zbójnickie okno” , czerwonym szlakiem doszliśmy na Leskowiec. Wędrówkę pieszą zakończyliśmy w Ponikwi, przeczekując gwałtowną burzę na przystanku autobusowym. W ciągu dwóch dni przeszliśmy ponad 40 kilometrów. Miłych wakacji!!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz