TAJEMNICE MÓZGU

TAJEMNICE MÓZGU

8 września uczniowie gimnazjum uczestniczyli w inauguracyjnym wykładzie wygłoszonym przez Rektora  Akademii Górniczo – Hutniczej prof. dr Ryszarda Tadeusiewicza. Wykład dotyczył najbardziej złożonego, tajemniczego i fascynującego organu jakim jest ludzki mózg. W godzinnym wykładzie Profesor wprowadzał słuchaczy w złożoność tej materii. Wielu z nas zapamiętało i starało się zrozumieć tajemnicze słowo emergencja często wymieniane przez prelegenta. Poznanie funkcjonowania mózgu jest jednym z największych wyzwań nauki. Przed wykładem miała miejsce miła dla nas uroczystość. Zostały rozdane nagrody dla najlepszych szkół i uczniów – uczestników IV Edycji Aromatów Wiedzy. W kategorii uczniów I miejsce zajęła nasza koleżanka z klasy IIIc KASIA KAPAŁA – serdeczne gratulacje !!! W nagrodę Kasia została zaproszona do wzięcia udziału w wycieczce do Wiednia. W kategorii szkół I miejsce zajęło Nasze Gimnazjum Nr 3 ! -Możemy sobie pogratulować. Zapraszam do udziału w kolejnych wyjazdach na wykłady V Edycji Aromatów Wiedzy.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz