XX Rajd Szlakami Legionów

XX Rajd Szlakami Legionów

W piękny jesienny poranek   9 listopada wyruszyliśmy na XX Rajd Szlakami Legionów. 32 uczniów ZSP NR 2 i 13 SP Nr 1 wraz z opiekunami zaczęło rajdową przygodę od zwiedzenia Kopca Piłsuskiego na Sowińcu w Krakowie. Ponieważ większość uczniów była tu po raz pierwszy, była okazja zapoznać się postacią Marszałka i historią sypania kopca. Następnie przejechaliśmy w okolicę Tarnowa a konkretnie do miejscowości w Gminie Pleśna. Zwiedziliśmy cmentarze wojenne w miejscowościach Lubinka, Rychwałd i Lichwin. Corocznym zwyczajem gościny udzieliła nam Szkoła Podstawowa im. B. Czecha w Pleśnej. W nocy odwiedziliśmy mogiły Legionistów na cmentarzu nr 171 w Łowczówku,  gdzie poznaliśmy również okoliczności Wigilijnej Bitwy w 1914 r. Kolejny dzień rajdu poświęciliśmy na zwiedzanie zabytkowego kościółka w Binarowej, zabytków Biecza oraz drewnianej cerkwi w Owczarach.  Następnie przez Nowy Sącz, Mszanę Dolną, Myślenice wróciliśmy do Wadowic. Tyle w telegraficznym skrócie. Myślę że wycieczka była bardzo pożyteczna i dostarczyła wielu wrażeń. Spotkajmy się za rok!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

One response to “XX Rajd Szlakami Legionów”

  1. Szlakiem Legionów po raz dwudziesty | Sportowe Wadowice

    […] Jakub Wyka foto: zsp2wadowice.pl […]

Napisz komentarz