Wycieczka do planetarium

Wycieczka do planetarium

Szymon Bernat z klasy 6a napisał :  W  dniu 8 grudnia 2011 roku razem z klasą 6 b wybraliśmy się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Planetarium  nosi imię Mikołaja Kopernika, który jest także patronem naszej szkoły. Gdy wsiadaliśmy do autobusu wszyscy byli bardzo zadowoleni, że jedziemy. Po około dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce, podekscytowani tym co za chwilę nas spotka. Gdy weszliśmy do budynku pani Beata Studnicka rozdała nam bilety na seans. Po wejściu na salę pan prowadzący powiedział nam, ze podczas prezentacji nie wolno rozmawiać. Za chwilę zrobiło się ciemno i oglądaliśmy przepiękne gwiazdy i planety, które były widoczne dzięki specjalnemu urządzeniu umieszczonemu na środku sali o nazwie Planetarium. Na czterech stronach sali zaznaczone były litery N, S, E, W abyśmy wiedzieli gdzie jest jaki kierunek geograficzny. Po seansie obejrzeliśmy ogromną lunetę. przez którą możliwa jest obserwacja nieba w pogodne dni. Niestety 8 grudnia akurat padał deszcz i było pochmurno więc nie mieliśmy okazji zobaczyć nieba. Gdy wycieczka dobiegła końca zrobiliśmy kilka zdjęć na pamiątkę tego wydarzenia. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz