Klasa 4a i 5a w Teatrze Słowackiego

Klasa 4a i 5a w Teatrze Słowackiego

13 stycznia klasy 4a i 5a pod opieką wychowawczyń Joanny Bartkowiak i Katarzyny Kurek oraz Anny Tkacz wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu był spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz” w teatrze im. Juliusza Słowackiego.
Zanim dotarliśmy na miejsce, najpierw udaliśmy się na spacer po tym pięknym, królewskim mieście. Mieliśmy okazję zobaczyć Sukiennice – najstarszą krakowska galerię handlową, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół Mariacki, którego wnętrza zrobiły na nas duże wrażenie. Po spacerze wyruszyliśmy do Muzeum Historycznego, gdzie obejrzeliśmy pokonkursową wystawę uroczych krakowskich szopek. Około 13. udaliśmy się do teatru. Zanim rozpoczęło się przedstawienie, podziwialiśmy niezwykłą architekturę tego budynku. Sam spektakl bardzo nam się podobał. Przepiękna scenografia, różnorodność efektów specjalnych, muzyka, którą skomponował Grzegorz Turnau oraz doskonała gra aktorów, na długo zostaną w naszej pamięci. Spektakl ten został uznany prze Łukasza Drewniaka z „Przekroju” za najbardziej efektowny inscenizacyjnie, najdowcipniejsze, najmądrzejsze krakowskie przedstawienie minionego sezonu. I z tą opinią w pełni się zgadzamy!
Zmęczeni, ale niezwykle usatysfakcjonowani, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Wadowic. Zapraszamy wszystkich do teatru! Jest tam przepięknie!!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz