Nasi gimnazjaliści wygrywają Puchar Burmistrza w pływaniu.

Nasi gimnazjaliści wygrywają Puchar Burmistrza w pływaniu.

Tak jak rok temu nasi gimnazjaliści byli bezkonkurencyjni w X Mistrzostwach Gimnazjalistów w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wadowic. Oprócz naszej szkoły, w mistrzostwach wzięli udział Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr2 z Wadowic oraz  gimnazja z Andrychowa, Choczni, Kleczy Dolnej , Wieprza, Jaroszowic oraz Wysokiej. Najlepszych pływakiem mistrzostw okazał się Szymon Maślanka z naszego gimnazjum, zwycięzca na dystansach:  50 m. stylem klasycznym oraz 25 m. i 100m stylem dowolnym, jak przystało na Mistrza województwa krakowskiego Szymon osiągnął czasy na tych dystansach nieosiągalne dla innych zawodników: 25m styl dowolny czas12,04 sekund, 100m styl dowolny 59,04sekund i 50m styl klasyczny 33,32 sekund.  Nasi gimnazjaliści w stylu klasyczny na 25m zdominowali tę konkurencję zajmując 3 pierwsze miejsca podobnie na 50m i 100m nasi chłopcy byli  bezkonkurencyjni. Dziewczęta także stanęły nas wysokości zadania i we wszystkich konkurencja zajmowały miejsca medalowe. Na zakończenie mistrzostw ostatnią konkurencją były sztafety 4x25m i tutaj nasze gimnazjalistki i  nasi gimnazjaliści wygrali bezdyskusyjnie w obu sztafetach. Najwięcej emocji dostarczyła sztafeta chłopców przed czwartą zmianą strata do pierwszego miejsca wynosiła około 5m, ale na ostatniej  zmianie płynął Michał Skorupa i rzeczywiście odpalił jak torpeda wyprzedzając ostatecznie o 1,5 sekundy sztafetę z gimnazjum nr 1 w Wadowicach. Wśród gimnazjalistek nasze dziewczęta od  pierwszej zmiany objęły prowadzenie i już nie oddały go do końca zwyciężając z przewagą 3 sekund nad drugą sztafetą.

Końcowa punktacja

1. Gimnazjum nr 3 Wadowice   37pkt

2. Gimnazjum nr 2 Wadowice  16 pkt

3.Gimnazjum nr 1 Wadowice  14pkt

4.Gimnazjum nr 2 w Andrychowie 10pkt

5. Gimnazjum nr1 w Choczni  5pkt

6 Gimnazjum w Kleczy Dolnej

6. Gimnazjum w Jaroszowicach

6 Gimnazjum w Wieprzu

6. Gimnazjum w Wysokiej

Wyniki indywidualne wkrótce

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz