Na Groniu Jana Pawła II modliliśmy się za duszę ś.p. Bartosza Niewidoka

Na Groniu Jana Pawła II modliliśmy się za duszę ś.p. Bartosza Niewidoka

W niedzielę 10 czerwca zgodnie z wieloletnią tradycją byliśmy na Groniu Jana Pawła II. Uczestniczyliśmy w XXXI Rajdzie Szlakami Jana Pawła II. Trasa naszej wycieczki wiodła ze Świnnej Poręby. Pogoda była typowo późnowiosenna – trochę słońca, troszkę deszczu i dość ciepło. W grupie wędrowców dominowali uczniowie z młodszych klas, mimo bardzo młodego wieku radzili sobie bardzo dobrze. O godzinie 12.00 rozpoczęła się msza święta. W liturgię mszalną włączyła się nasz grupa, siostra Andrea przygotowała tekst modlitwy wiernych, Paweł Nogala pięknie zaśpiewał psalm responsoryjny. Modliliśmy się za duszę ś.p. Bartosza Niewidoka, który zginął we wtorek 5 czerwca 2012 r. w czasie zdobywania alpejskiego szczytu Taschhorn w rejonie Zermatt w Szwajcarii. Bartek był uczniem naszej szkoły, przygodę z turystyką rozpoczynał w Szkolnym Kole Turystycznym, startował w Marszach na Orientację. W kolejnych latach rozwijał swoją pasję, jego drugą fascynacją był rower. Z bratem Wojtkiem w ostatnie wakacje odbyli wycieczkę rowerową na Półwysep Bałkański. Zdobyli wiele szczytów w  górach Europy. Nie doszedł na Taschhorn … wieczne odpoczywanie Bartku.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz