Wycieczka na Gancarz

Wycieczka na Gancarz

18 maja w piękny majowy wieczór grupa gimnazjalistów spotkała się na dworcu PKP w Wadowicach. Po krótkiej podróży pociągiem do Inwałdu, rozpoczęliśmy wędrówkę w kierunku Gancarza. Najpierw czarnym szlakiem który zaprowadził nas w pasmo Ostrego Wierchu. Po dojściu do szlaku zielonego zarządzony został odpoczynek. Była godzina 21 i resztki promieni słońca oświetlały wzniesienia Beskidu Małego. Zielony szlak prowadził nas grzbietem pomiędzy Zagórnikiem i Rzykami a Kaczyną. Brak księżca stwarzał bardzo dobre warunki do obserwcji gwiazd. Podejście na Gancarz było bardzo mozolne. Po zdobyciu tego zniesienia przyszedł czas na zapalenie ogniska. Pieczone kiełbaski smakowały wybornie. Minęła północ, czas wracać do Wadowic. Po dojściu do szlaku niebieskiego ruszyliśmy w kierunku Ponikwi, a następnie przez Łysą Górę i Zawadkę do Wadowic. Gdy dochodziliśmy na osiedle Kopernika – dniało.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz