Wycieczka na Pilsko

Wycieczka na Pilsko

W dniach 2 i 3 sierpnia 2012 r. w ramach Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego zorganizowana została wycieczka w Beskid Żywiecki. Po podróży pociągiem do Żywca a następnie busem do Korbielowa, rozpoczęliśmy zdobywanie drugiego co do wysokości szczytu Polskich Beskidów – Pilska. Po mozolnym marszu (było gorąco) osiągnęliśmy Halę Miziową ze schroniskiem, a następnie sam szczyt. Widoki ze szczytu Pilska są wyjątkowe, możecie je oglądać na załączonych zdjęciach. Trasa dalszej wędrówki prowadziła przez przełęcz Glinne, szczyty: Student, Beskid Korbielowski i Krzyżowski, Jaworzynkę na przełęcz Głuchaczki, gdzie w bazie studenckiej mieliśmy nocleg. Zmęczonemu turyście nie przeszkadza zimna woda do mycia – było „klimatycznie”, a ten księżyc w pełni… Drugiego dnia od godziny ósmej wędrowaliśmy podziwiając przepiękne panoramy górskie. W kolejności „zaliczaliśmy” Mędralową, przełęcz Klekociny, Czerniawę Suchą, Jałowiec, Kiczorę, przełęcz Przysłop, Magurkę. O godzinie 16.40 byliśmy w Suchej Beskidzkiej. W ciągu dwóch dni pokonaliśmy odległość Korbielów-Such Beskidzka!  Wiktorio, Justyno, Klaudio, Konradzie, Krystianie, Stasiu, Maćku, Kubo dziękuje wam za miłe towarzystwo i wspólnie przeżyte chwile w niezapomnianej scenerii górskiego krajobrazu. Do zobaczenia !!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz