Ogród Doświadczeń w Krakowie

Ogród Doświadczeń w Krakowie

21 września 2012 uczniowie  klas VIb i Ic (gimnazjum) wybrali się na wycieczkę do Krakowa w ramach Szkolnego Dnia Edukacji Regionalnej. Celem  były ogrody: Ogród Doświadczeń im. S. Lema oraz Ogród Zoologiczny. Ogród Doświadczeń to jeden z niewielu w Europie park edukacyjny.60 stanowisk interaktywnych, usytuowanych wśród drzew na obszarze Parku Lotników Polskich, prezentuje zjawiska fizyczne w ciekawy i zabawny sposób. Każdy może stać się obiektem eksperymentu, wirując na obrotowej platformie, huśtając się  czy też wchodząc do gigantycznego kalejdoskopu. Wszyscy  uczniowie a także nauczyciele ( pani Ewa, Beata, Ania i pan Paweł ) bawiąc uczyli się fizyki i przyrody.  Prawdziwa żywa lekcja zoologii miała natomiast miejsce w Lasku Wolskim gdzie znajduje się Ogród Zoologiczny, a w nim wiele  egzotycznych zwierząt, o których będziemy się uczyć na lekcjach przyrody i biologii. Uczniowie jak i zwierzęta w ZOO zachowywali  się nie najgorzej ,pogoda była piękna a dzień bardzo udany.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz