Wspomnienie o Karolu Wojtyle Lolku

Wspomnienie o Karolu Wojtyle Lolku

w piątek 12 października w sali teatralnej kościoła św. Piotra w Wadowicach zaprezentowany został spektakl teatralny poświęcony Karolowi Wojtyle. Siostra Leonika dobrała zespół aktorski spośród uczniów z klas 5a i 6b. Zasadniczy akcent treściowy został położony na lata pobytu Karola Wojtyły Lolka w Wadowicach. Przywołane zostały najważniejsze wydarzenia które miały wpływ na postawę i wybory życiowe przyszłego Papieża Jana Pawła II. Nie zabrakło nawiązania do lat szkolnych, pojawiły się opinie nauczycieli o Karolu,  jego gotowości do niesienia pomocy swoim kolegom. Dla najmłodszych uczniów Karol Wojtyła jest postacią historyczną, urodzili się w roku śmierci Papieża Jana Pawła II. Tym bardziej koniecznym jest przypominanie tej najwybitniejszej w historii Polski postaci. Na zakończenie uczniowie klas czwartych w poetyckiej formie przedstawili kalendarium z życia Jana Pawła II . Dziękujemy siostrze Leonice i młodym aktorom za umożliwienie spędzenia miłych chwil z przywoływanym Karolem Wojtyłą Lolkiem.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz