XXI Rajd Szlakami Legionów

XXI Rajd Szlakami Legionów

W dniach  8 i 9 listopada 2012 r. 39 uczniów naszej szkoły i 14 ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyło w XXI Rajdzie Szlakami Legionów. Na trasie rajdu znalazły się następujące miejsca i obiekty: Nowy Wiśnicz z zamkiem Lubomirskich, urocza Lipnica Murowana z kościółkiem p.w. św. Leonarda, cmentarz wojenny nr 123 w miejscowości Łużna na którym spoczywają żołnierze wadowickiego 56 pułku piechoty, rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach gdzie próbowaliśmy swoich możliwości wspinaczkowych, cmentarz  legionistów w Łowczówku o numerze 171 i cmentarz nr 173 w Pleśnej nawiedzone nocą, drewniany kościół  w Sękowej (UNESCO), cmentarz wojenny nr 60 na przełączy Małastowskiej, cmentarz wojenny nr 51 na wzgórzu Rotunda nad Regetowem, urokliwa cerkiew w Kwiatoniu (kandydat na listę UNESCO). Dwa dniu rajdu dostarczyły uczestnikom mnóstwa wrażeń, pozwoliły na poznanie bardzo ciekawych miejsc na południu Polski. Podziękowania pragniemy skierować na ręce Pani Agnieszce Stasik, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. B.Czecha w Pleśnej za gościnę której nam udzieliła. Dziękuję opiekunom: Paniom I.Jachimczyk i B.Studnickiej i Panu B.Porzuczkowi. W przyszłym roku XXII Rajd Szlakami Legionów, zapraszam – organizator Tadeusz Włodek.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

One response to “XXI Rajd Szlakami Legionów”

  1. s.Andrea

    Ach, czemu mnie tam nie było… Pozdrawiam wszystkich uczestników Rajdu wraz z Opiekunami. Rotunda robi wrażenie, nawet na zdjęciach…

Napisz komentarz