Konkurs Kopernik z Piątki

W czwartek 29 listopada 2012 r. uczniowie gimnazjum startowali w konkursie interdyscyplinarnym „Kopernik z Piątki”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, w tym sześciu z klas pierwszych, czterech z klas drugich i sześciu z klas trzecich. Uczniowie zmagali się z testem , który składał się z 30 zadań. Pytania dotyczyły życia Mikołaja Kopernika, wiadomości o Układzie Słonecznym i wiedzy z zakresu matematyki i chemii. Zadania konkursowe nie były łatwe, ale uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami i bardzo dobrze poradzili sobie z nimi. Przed nami jeszcze dwa etapy tego konkursu. Najbliższy rozegramy w poniedziałek  10 grudnia 2012 r. o godz. 8.00 w sali 14 II piętro. Pamiętajcie!  sumujemy wyniki po każdym etapie!!!

Obecnie trzy kolejne najlepsze wyniki punktowe uzyskali:

  1. Dawid Klimowski Ib
  2. Dominika Kwaśniewska IIIc, Dawid Gutt IIa
  3. Emilia Fortuna Ib, Krystian Oczkowski IIa, Tomasz Kaszycki IIIa, Karol Pietluch IIIc

Zadania z pierwszego etapu:

,
,

 

Napisz komentarz