Muzeum Archeologiczne

Muzeum Archeologiczne

Dnia 17 grudnia 2012 roku w poniedziałek o 8:30 na placu obok kościoła św.Piotra, zebrały się klasy VI a oraz V a wraz z wychowawczyniami. Potem wszyscy wsiedli do autokaru, który zawiózł nas do Krakowa.  Gdy dotarliśmy na miejsce, poszliśmy do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Tam obejrzeliśmy ciekawy spektakl pt. ,,Szatan z siódmej klasy”. Opowiadał historię chłopca, który bawił się w detektywa. Kiedy sztuka się zakończyła, autokar przewiózł nas do Muzeum Archeologicznego. Tam pani przewodnik oprowadziła nas po wystawie pt. ,,Bogowie starożytnego Egiptu”, gdzie obejrzeliśmy ciekawe eksponaty. Były nimi sarkofagi, urny, lampki oliwne, mumie kotów którymi opiekowała się bogini Bastet i ptaków, którymi opiekował się bóg Tot. Potem oglądaliśmy film pokazujący badanie mumii Aset-iri-khet-es. Po wyjściu z muzeum udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas z powrotem do Wadowic.   Wycieczka bardzo mi się podobała. Spektakl był ciekawy, a wystawa w muzeum bardzo interesująca. Chciałabym pojechać jeszcze raz na taka wyprawę.

Malwina Suknarowska kl.VI apicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

 

 

Napisz komentarz