Spotkanie z astronomią

Spotkanie z astronomią

Patron Szkoły Podstawowej nr 5 Mikołaj Kopernik zobowiązuje. W roku jubileuszu XXX – lecia szkoły organizowane są spotkania z astronomią, konkursy interdyscyplinarne, konkursy plastyczne … W dniu 28 listopada 2012 r. gościliśmy uczniów klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci wraz z   paniami wychowawczyniami wysłuchały prelekcji poświęconej skali obiektów gwiazdowych oraz Galileuszowym  Księżycom Jowisza. Zainteresowanie słuchaczy wzbudził wulkanizm księżyca Io oraz kriowulkanizm Enceladusa księżyca Saturna. Jako asystent prowadzącego wystąpił Piotr Pena z klasy 5a który od kilku lat pogłębia swoją wiedzę astronomiczną i potrafi tę wiedzę swoim koleżankom i kolegom przekazywać. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali mapki nieba do indywidualnego treningu rozpoznawania gwiazdozbiorów. Astronomia to ciekawa i fascynująca dziedzina wiedzy, warto ją zgłębiać!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz