Konkurs prac matematycznych

Konkurs prac matematycznych

W czwartek 11 kwietnia 2013r. odbył się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie finał Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych Szkól Podstawowych i Gimnazjów. Organizatorem Konkursu jest Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauki Sztuk pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nadesłane na konkurs prace oceniają pracownicy naukowi trzech krakowskich uczelni: Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo Hutniczej, wybierając do ścisłego finału sześć najciekawszych prac uczniów ze szkoły podstawowej i sześć prac uczniów gimnazjum.  Nasze Gimnazjum Nr 3 na sesji naukowej  reprezentował Bartłomiej Zajda, uczeń klasy IIa, który napisał pracę konkursową na temat szyfrowania. Praca Bartka zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Bartkowi, a uczniów zainteresowanych matematyką w różnych   jej aspektach zapraszamy do udziału w tym konkursie w przyszłym roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.towarzystwo.edu.pl .picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz