Wycieczka do Włoch

Wycieczka do Włoch

            W dniach 24.05 do 02.06. 2013 –  43 uczniów z naszej szkoły ( 19 z VIb,12 z Ic, 2 z Ib, 1 z Ia i 9 z V) wraz z paniami: Beatą, Ewą Marią, Małgosią  i z panem Przemkiem przebywało na Zielonej Szkole w San Mauro Mare we Włoszech. Pogoda lepsza niż w Polsce, słońce,  Adriatyk w odległości 300m, piaszczysta plaża, pyszna pizza, pasta, lazania i włoskie lody, a szkoła, tablica, ławki, podręczniki daaaleko, ale fajnie!  Nauka geografii, biologii, historii, religii, sztuki w takim miejscu była przyjemnością. Poznawanie krajobrazu śródziemnomorskiego za pomocą wielu zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku i smaku)  z pewnością jest o wiele prostsze, przyjemniejsze i na zawsze zostanie w pamięci, a lekcja historii w  wiecznym mieście Rzymie to najlepsze co mogło się nam przydarzyć. Zamiast czytać i wyobrażać sobie mogliśmy to obejrzeć, a nawet dotknąć; Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza  Navona, fontanna Czterech Rzek, kolumna Trajana, Panteon i wreszcie Watykan – Bazylika Św. Piotra. Czyste powietrze, śródziemnomorski klimat, długie spacery wzdłuż morza, wieczorne kominki i miła atmosfera pozwoliły nam wypocząć i nabrać pozytywnej energii i siły na trudny, ostatni etap roku szkolnego. (autorka tekstu-Beata Studnicka)picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz