Dzień Edukacji Regionalnej

Dzień Edukacji Regionalnej

Corocznym zwyczajem w piątek 20 września zorganizowany został w Naszej Szkole Dzień Edukacji Regionalnej. Poszczególne klasy wyruszyły na wycieczki w bliższe i dalsze okolice. Zwiedzano Zakłady Maspex, uczniowie uczestniczyli w  pokazie doświadczeń w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie, były również wyjścia na Dzwonek połączone z plenerem malarskim, wycieczka w Małe Pieniny i wiele innych. Przeczytajcie relacje:  „W Dzień Edukacji Regionalnej uczniowie Oddziału Przedszkolnego zwiedzali jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych –  Maspex Wadowice. Przedszkolaki zwiedzały część zakładu produkującego słodycze, potocznie zwanego ” Fabryką Cukierków”. Dzieci miały możliwość poznania pracy osób i maszyn, ale przede wszystkim spróbowania słodkiej czekolady i cukierków prosto z produkcji, co wywołało najwięcej radości i entuzjazmu wśród małych Łasuchów. Kierownik produkcji, pełniący rolę przewodnika wycieczki, zapoznał grupę z poszczególnymi etapami powstawania produkowanych w Maspexie słodyczy, a na zakończenie wycieczki podarował dzieciom słodkie smakołyki”

„20 września 2013 roku uczniowie klasy Ic i IIb spędzili mile czas w Ogrodzie doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie w ramach Szkolnego Dnia Edukacji Regionalnej. Ogród Doświadczeń to park edukacyjny składający się z 60 stanowisk interaktywnych prezentujący w ciekawy sposób zjawiska i prawa fizyki. Każdy z uczestników brał udział w eksperymencie fizycznym. Po przejściu wszystkich stanowisk uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. Trąbka Kibica, w czasie, których poznali cechy fizyczne dźwięku”.

„Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.  ” Walter Bonatti  Pieniny –  wyjątkowo malownicze pasmo górskie leżące na granicy Polski i Słowacji. Pasmo to niezwykle interesująco rozdzielają na trzy części dwa przełomy Dunajca:  Pieniny Spiskie ,Pieniny Środkowe  (Pieniny Właściwe)  i Małe Pieniny.  Właśnie do Małych Pienin wybrali się gimnazjaliści klas  I b i II c w ramach szkolnego Dnia Edukacji Regionalnej wraz z paniami :Ewą Bednarczyk, Renatą Purzycką, Beatą Studnicką i z panem Andrzejem Bańdurą. Pogoda wyjątkowo dopisała, kondycja  i humory również, dlatego niestraszne było błoto i zrealizowana została cała zaplanowana trasa tzn. Szczawnica -wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę ,przejście Małymi Pieninami, Wąwóz Homole, a po drodze schronisko na Durbaszce.  „Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, a kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.” Jan Paweł II

Klasa 3a Szkoły Podstawowej bawiła w ogrodzie u zaprzyjaźnionych Państwa. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, atrakcji i wspaniałej zabawy nie brakowało.

      We wtorek 24 września w związku z dniem Edukacji Regionalnej dzieci z klasy 2a zwiedzały Muzeum Ziemi Wadowickiej. Brały udział warsztatach pt. Wspomnienia niebieskiego mundurka. Przez chwilę mogły poczuć się jak uczniowie Szkoły Powszechnej, takiej samej, do której chodził 80 lat temu nasz wielki rodak Jan Paweł II.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

 

Napisz komentarz