95 lat temu Polska odzyskała niepodległość !

95 lat temu Polska odzyskała niepodległość !

Uczniowie naszej szkoły uczcili ten wyjątkowy dzień na wiele sposobów. Grupa czterdziestu uczniów pod opieką dyrektora pana Tadeusza Włodka oraz  pań Anny Pławny i Janiny Kajdas wzięła udział w XXII Rajdzie Szlakami Legionów. Zespół wokalny Feniks, prowadzony przez Panią Bogumiłę Kowalczyk, zaprezentował się na Koncercie Pieśni Patriotycznej w Wadowickim Centrum Kultury wykonując dwa utwory: „Rozkwitały pęki białych róż” oraz „Modlitwa”. Dzieci klas 1 – 3 przygotowały apel, w czasie którego każda klasa zaprezentowała się w pieśni patriotycznej, a uczniowie z klasy 2b i 3a przekazali ważne informacje związane z historią Polski i jej symbolami: godłem, flagą i hymnem. Klasa 5a zaprosiła kolegów i koleżanki z klas 4 – 6 na uroczysty apel, którego trzon stanowił montaż słowno – muzyczny opisujący historię walk Polaków o odzyskanie swojej ojczyzny. Drugą część apelu wypełnił konkurs na wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Zwyciężyła klasa 4a, wykonując brawurowo pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Klasa IIa gimnazjum przygotowała dla wszystkich krótką audycję zaprezentowaną przez szkolny radiowęzeł. Uczniowie i nauczyciele wzięli także udział w obchodach Święta Niepodległości  na terenie naszego miasta, uczestniczyli we mszy św.  w kościele św. Piotra i złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem 12 Pułku Piechoty.  Dzięki podjętym działaniom Święto Niepodległości stało się dla nas ważnym przeżyciem, pogłębiliśmy wiedzę o naszej Ojczyźnie, a wspólne świętowanie podkreśliło radosny aspekt tej szczególnej rocznicy. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz