XXII Rajd Szlakami Legionów

XXII Rajd Szlakami Legionów

W dniach 7-8 listopada 2013  48 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 , Szkoły Podstawowej  nr5, Gimnazjum nr 3 oraz 3 absolwentów Gimnazjum nr 3 uczestniczyło w XXII Rajdzie Szlakami Legionów. W tym oku trasa rajdu była bardzo bogata. Pierwszego dnia zwiedziliśmy urocze miasteczko Czchów, atrakcją było wejście na basztę którą specjalnie dla naszej grupy udostępniono. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Tropie gdzie znajduje się piękny romański kościół związany z osobami świętych Świerada i Dominika. Wiszący most na Dunajcu dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć. W dalszej części odwiedziliśmy Rożnów, zobaczyliśmy ruiny zamku Zawiszy Czarnego. Przejazd w okolice wzniesienia Wał koło Tarnowa pozwolił na zwiedzenie 4 cmentarzy w tym słynnego cmentarza n 185 na Głowie Cukru. Gościny tak jak w latach poprzednich udzieliła nam Pani Agnieszka Stasik  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bronisława Czecha w Pleśnej. W godzinach nocnych weszliśmy na wzgórze Kopaliny w Łowczówku, gdzie znajduje się cmentarz legionistów którzy polegli w „Wigilijnej Bitwie” w 1914 . Po wspaniale przespanej nocy wyruszyliśmy na zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Łużna gdzie znajduje się największy w Małopolsce cmentarz z I wojny światowej. NA cmentarzu tym spoczywają wadowiczanie z 56 pułku piechoty. Ostatnim punktem programu rajdu było zwiedzanie cerkwi w miejscowości Brunary koło Grybowa. Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie spędzony czas. Dziękuję  opiekunom paniom A. Pławny i J.Kajdas oraz panu B.Porzuczkowi. Do zobaczenia za rok na legionowych szlakach.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz