Konkurs matematyczny PANGEA

Konkurs matematyczny PANGEA

W piątek 28 marca odbył się w Warszawie finał międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Pena z klasy 6ai Sandra Giermańska z klasy IIIa. Test konkursowy składał się  z 30 zadań o różnym stopniu trudności. W każdej grupie wiekowej startowało po 500 uczniów, którzy przybyli na University Vistula z całej Polski. Wyniki będziemy znać 8 kwietnia.  Do Warszawy przywiózł nas Pan Kamil Bałys i za to bardzo mu dziękujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za okazaną pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia. Wyjazd do stolicy wykorzystaliśmy także na zwiedzanie : wyjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę naszej stolicy, byliśmy w Sejmie RP, pod siedzibą Prezydenta, spacerowaliśmy ulicami między innymi Marszałkowską i Żurawią na Plac Trzech Krzyży, jeździliśmy metrem, a ponadto zobaczyliśmy Puchar FIFA wykonany z 6 kg złota.  Dzień był pełen wrażeń, które na długo zostanąw naszej pamięci.

Wszystkich zapraszamy do udziału w tym konkursie w przyszłym roku szkolnym, zainteresowanych odsyłamy na stronę www.pangea.edu.plpicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

 

Napisz komentarz