Powitaliśmy wiosnę!

Powitaliśmy wiosnę!

No i mamy nową porę roku – Wiosnę. Przyszła niespodziewanie 20 marca w godzinach popołudniowych. Pogoda jak na tę porę roku przystało ciepła i słoneczna.  A co słychać w szkole? ruszyła realizacja projektów edukacyjnych. Uczniowie klasy IIb zaprezentowali procesy fizyko-chemiczne zachodzące podczas usuwania brudu. Prelegenci wyjaśnili min. co to jest napięcie powierzchniowe, substancje powierzchniowo czynne. Koledzy z klasy IIa przedstawili historię gier komputerowych. W czwartek 20 marca odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego Kangur dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast w piątek 21 marca uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu przygotowanym przez klasę 2a. Tematyka apelu nawiązywała do najpiękniejszej pory roku. Natomiast gimnazjaliści na powitanie Wiosny starali ubrać się w tym dniu tak aby pojawił się kolo zielony. oto krótka relacja z tego dnia:W piątek , czyli 21 marca z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny klasa Ia wraz z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum zorganizowała konkurs na najbardziej ,,zieloną klasę”. Tego dnia w ubiorze uczniów miał dominować kolor zielony. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i wspólnie z nami postanowili w taki sposób przywitać wiosnę. Po krótkiej naradzie postanowiliśmy przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca: klasie II b oraz Ia. Uczniowie tych klas wykazali się zaangażowaniem i w zdecydowanej większości przyszli ubrani do szkoły na zielono. Nagrodą za pierwsze miejsce jest jeden dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów. Dodatkowo samorząd ufundował słodkie co nieco. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz