Święto Ludolfiny

Święto Ludolfiny

14 marca 2014 r. obchodziliśmy  w Naszej Szkole święto liczby Pi. Do tego święta przygotowania trwały kilka dni. Uczniowie mogli znaleźć informacje o tej ciekawej liczbie na specjalnie przygotowanej gazetce. W czwartek zrobione zostało zdjęcie gimnazjalistów ułożonych w kształcie liczby Pi. W piątek miał miejsce finał obchodów święta, rozegrany został konkurs na największą liczbę zapamiętanych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Konkurs był kierowany do gimnazjalistów i nauczycieli. Jury w składzie: pani H.Fucek, pani Agnieszka Cinal,  M.Chachulska i  S.Giermańska  skrupulatnie zliczały liczbę zapamiętanych cyfr przez poszczególnych uczestników konkursu.  Wśród uczniów mistrzem został Rafał Kozieł a wicemistrzem Marcin Sak, obaj z klasy IIIa. Wśród nauczycieli bezkonkurencyjny był pan P. Turek, drugie miejsce przypadło panu K. Bałysowi. Natomiast największą liczbę cyfr zapamiętał uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej Piotr Pena. Zostali również nagrodzeni autorzy wierszy o liczbie Pi  Justyna Szuster z klasy IIc i Krystian Oczkowski z klasy IIIa. Wszyscy serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Niewidok za pomysł zorganizowania tego święta w Naszej Szkole. Dziękujemy za słowa zachęty  i ” zarażanie ” dobrą energią innych. Mamy nadzieję że za rok również będziemy przeżywali podobne emocje w jeszcze większym gronie. DZIĘKUJEMY !!!

   

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz