Sesja Matematyczna

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Nauk i Sztuk jest organizatorem  małopolskiego KONKURSU PRAC MATEMATYCZNYCH.Konkurs organizowany jest rokrocznie wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, a w szczególności rozwijanie umiejętności pisania i wypowiadania się o matematyce. Nadsyłane na konkurs prace  oceniane są  przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego. W konkursie tym, już po raz drugi,  wziął udział Bartłomiej Zajda z klasy IIIa gimnazjum, który przedstawił pracę: „Ptolemeusz – astronom i matematyk”. Praca Bartka znalazła się wśród sześciu zakwalifikowanych do sesji matematycznej prac. W dniu 10 kwietnia 2014 r. Bartek zaprezentował swoją pracę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i uzyskał nagrodę drugiego stopnia. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i jego opiekunowi naukowemu pani Małgorzacie Niewidok!  W przerwie sesji matematycznej uczestnicy konkursu wysłuchali bardzo ciekawego wykładu dr Zdzisława Pogody z Uniwersytetu Jagiellońskiego Figury niemożliwe. Więcej informacji o konkursie i jego laureatach znajdziecie na stronie www.towarzystwo.edu.pl .    Zapraszamy do udziału w tym konkursie w przyszłym roku szkolnym.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.