Szkolny Dzień Teatru

Szkolny Dzień Teatru

8 kwietnia 2014 roku odbył się II Szkolny Dzień Teatru, zorganizowany przez Samorząd Szkoły Podstawowej oraz Szkolne Koło Teatralne. W tym roku temat przedsięwzięcia brzmiał: „W świecie bajki i baśni”. Kolejne klasy od 4 do 6 przedstawiały przygotowane przez siebie krótkie przedstawienia teatralne. Klasa 4a wraz ze swoimi bohaterami przeniosła nas do chaty złej macochy, a potem do sali balowej, prezentując „Kopciuszka”. Uczniowie klasy 5a zaczarowali nas pięknie przygotowaną baśnią na motywach utworu Charlesa Perrault „Piękna i Bestia”. Klasa 5b zaprezentowała się w nieco uwspółcześnionej wersji baśni „Roszpunka”, natomiast wraz z klasą 6a zasnęliśmy na sto lat w utworze „Śpiąca Królewna”. Uroku wszystkim przedstawieniom dodała niewątpliwie samodzielnie przygotowana scenografia, kostiumy, muzyka… Widzowie swoim zachowaniem i brawami okazali szacunek pracy, jaką ich koledzy włożyli w przygotowanie spektakli. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom! Na koniec Szkolne Koło Teatralne pokazało spektakl „Bajka Kołowrotka”. Występ zawierał wiele nawiązań i aluzji do lubianych baśni i bajek, znanych wielu dzieciom oraz dorosłym. II Szkolny Dzień Teatru dostarczył uczniom i nauczycielom wielu emocji. Mamy nadzieję, że podobna impreza odbędzie się także w przyszłym roku. P.S. Dziękujemy Pani Joannie Bartkowiak za pomysł i zaangażowanie w przeprowadzenie tego ważnego szkolnego wydarzenia kulturalnego!!!  picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

 

 

 

One response to “Szkolny Dzień Teatru”

  1. Tomek

    moja klasa to 4 a

Napisz komentarz