Żyj smacznie i zdrowo

Żyj smacznie i zdrowo

W tym roku klasa Ia gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii marki WINIARY pt. ,,Żyj smacznie i zdrowo” prowadzonej we współpracy z Federacją Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz promowanie wśród młodzieży postawy proekologicznej, a także idei niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach ,,Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 44 % szkół gimnazjalnych z całej Polski. Nasza klasa skorzystała z darmowego zestawu edukacyjnego oraz przygotowała dwie prace konkursowe, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym z okazji tej kampanii: a mianowicie nakręciliśmy krótki film społeczny oraz wykonaliśmy plakat informacyjny. Obie prace tematycznie nawiązują do zdrowego odżywiania się.

Napisz komentarz