Teatr Cienia

W naszej szkole prowadzone są zajęcia rozwijające „Teatr Cienia”. Obecnie uczestniczą w nich uczniowie z klasy pierwszej integracyjnej. Głównym celem jest rozwijanie kreatywności oraz poczucia własnej wartości poprzez wcielanie się w różne role. Uczniowie zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi wykorzystywanymi przy tworzeniu scenografii w teatrze. Na zajęcia zapraszani są również rodzice, których obecność uświadamia dzieciom, że praca przy tworzeniu przedstawienia jest niezwykle ważna i cenna, wymaga dużo pracy ale i okazuje się świetną zabawą. Zajęcia pogłębiają relacje, uczą współpracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, odkrywają ukryte talenty a co najważniejsze pozwalają odkryć ukryte dziecięce marzenia, które są realizowane na scenie.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.