Dzień Liczby Pi

W piątek 13 marca w naszej szkole obchodzono dzień liczby pi. Ponieważ 14 marca (3,14) przypada w tym roku w sobotę, obchody zorganizowano w piątek. Ten szczególny dzień święto liczby pi został zorganizowany w naszej szkole już drugi raz. Pomysłodawcą tych obchodów i dobrym duchem tego przedsięwzięcia jest pani dyrektor Małgorzata Niewidok. Gwoździem tegorocznych obchodów był konkurs na największą liczbę zapamiętanych cyfr rozwinięcia liczby pi. Startowali uczniowie i nauczyciele. Wśród uczniów największą liczbę cyfr zapamiętał Piotr Pena z klasy Ia który ustanowił rekord szkoły z wynikiem 315 liczb! i uzyskał tytuł mistrza szkoły. Tytuł wicemistrza uzyskała Justyna Szuster z klasy IIIc uzyskując wynik 76 liczb. Wśród nauczycieli tytuł mistrza zdobył pan Kamil Bałys z wynikiem 210 a pan Paweł Turek został wicemistrzem. W konkursie na plakat wyróżnienia zdobyły uczennice Patrycja Kądziela i Nikola Wąsek. Uczennice klasy Ic Ola Rumszewicz i Patrycja Kądziela przygotowały prezentację o Ludolfinie. Na zakończenie wszyscy delektowali się ciastem upieczonym przez mamę Patrycji. Było doskonale, dziękujemy!!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.