Planetarium w Chorzowie

14 kwietnia 2015 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych wraz z p.Haliną Fucek, p. Renatą Kowalczyk oraz p. Beatą Studnicką  odwiedzili największe i najstarsze polskie planetarium w Chorzowie. Uczestniczyli w dwugodzinnym seansie p.t. „A jednak się kręci” podczas, którego mogli poszerzyć wiedzę na temat ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi oraz udoskonalić orientację na sferze niebieskiej. Z planetarium udali się do stacji klimatologicznej aby zobaczyć w jaki sposób określa się pogodę i klimat, jaki sprzęt jest do tego wykorzystywany (barometr, barograf, higrometr, termometry, deszczomierz, anemometr). W obserwatorium astronomicznym mieli szczęście (pogoda dopisała) obserwować słońce przez największy w Polsce refraktor (lunetę soczewkową).
Przy okazji wyjazdu do Chorzowa odwiedzili również egzotarium w Sosnowcu gdzie są przedstawiciele kręgowców (ryby, płazy, gady, ptaki) oraz wiele gatunków roślin z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. To była świetna lekcja przyrody! – taka jest opinia p. Beaty Studnickiej nauczycielki tego przedmiotu.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.