Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Ojcowa

6 października 2015 roku klasy Ic i IIb gimnazjum, pod opieką wychowawczyń, pań Janiny Kajdas i Wiesławy Wójcik, oraz szkolnego pedagoga, pana Macieja Najbora, wzięły udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. W programie wyjazdu znalazły się: zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie, Jaskini Ciemnej, ostańców skalnych oraz przyległych terenów Parku Zamkowego. Poznaliśmy historię oglądanych obiektów, a także niezwykle bogatą florę i faunę OPN (w tym szykujące się do zimy małe nietoperze). Wiadomości te przekazał nam w interesujący sposób przewodnik po parku, pracownik Ośrodka Edukacyjno-Dydaktycznego. Zwieńczeniem tego pięknego, słonecznego dnia, spędzonego w niezwykle pożyteczny pod każdym względem sposób, było ognisko przygotowane przez pracowników parku i zajadanie się do syta pieczonymi kiełbaskami. Wielu uczniów ćwiczyło w międzyczasie swą sprawność fizyczną w parku linowym i na łuczniczej strzelnicy. Żal nam było wyjeżdżać z pięknego Ojcowa i mamy nadzieję tam jeszcze powrócić.    W. WójcikpicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.