Żywa lekcja przyrody

W dniu 17 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej już żywej lekcji przyrody. Tym razem poznaliśmy ciekawe informacje dotyczące życia płazów. Uczniowie mieli niezwykłą okazję oglądać je z bliska, słuchać ich głosów, a nawet dotykać je. Poznaliśmy: rzekotkę australijską , ropuchę Agę – największą ropuchę świata , kumaka, drzewołazy, salamandrę i traszkę. Pan Karol, który opiekuje się płazami w bardzo ciekawy sposób i z wielką pasją opowiadał o tych niezwykłych dwuśrodowiskowych zwierzętach, których z naszej winy jest na świecie coraz mniej. Uczniowie szkoły podstawowej z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w tej nietypowej lekcji podczas której z pewnością polubili wszystkie płazy!

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.