Dzień Polski

Piątek 29 kwietnia 2016 r.był Dniem Polskim w naszej szkole. W tym dniu w szczególny sposób zwracano uwagę na Barwy Narodowe, szacunek dla Flagi i Hymnu Państwowego. Bardzo wielu uczniów w tym dniu ubrało się na biało-czerwono, w szkole dominowała biel i czerwień, bo jak mówi wiersz ” czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze Barwy Ojczyste”. Uczniowie oddziału przedszkolnego, klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum w czasie spotkania na szkolnym holu, z odpowiednim szacunkiem i zaangażowaniem zaśpiewali Hymn Państwowy. Klasa Ib gimnazjum przygotowała audycję dotyczącą znaczenia Święta Flagi, Święta 3-Maja dla budowania tożsamości narodowej i postaw patriotycznych. W dniu 3 maja delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym będzie brała udział w uroczystościach pod pomnikiem żołnierzy 12 Pułku Piechoty i w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.