Nocne niebo nad Dzwonkiem

Nocne niebo nad Dzwonkiem

Kto w piątkowy wieczór 9 września opuścił domowe zacisze i przyszedł na astronomiczne rande-vous chyba nie żałował. Przy bezchmurnym niebie mogliśmy podziwiać gwiazdozbiory: Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica, Kasjopea, Perseusz, Wolarz, Łabędź, Lutnia, Orzeł, Andromeda. Mogliśmy zobaczyć pięknie świecący Trójkąt Letni na który składają się gwiazdy Wega, Altair i Deneb. Księżyc który jest w pierwszej kwadrze pokazał nam swoje kratery mogliśmy oglądać przy pomocy lornetek i teleskopu. Na Dzwonku było spokojnie i w miarę ciemno, nie był słyszalny gwar miasta a nad naszymi głowami rozgwieżdżone niebo. Wszystkim uczestnikom spotkania (było nas 48) składam podziękowania za wspólnie spędzony wieczór. Jednocześnie zapraszam na kolejne plenerowe spotkanie po koniec października. Niebo będzie już jesienne.

Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz