Ogród Doświadczeń w Krakowie

22 września 2016 uczniowie klasy Ia, Ib i Ic pod opieką wychowawców – pani Ani Nowak, pani Ireny Jachimczyk oraz pana Janusza Szustera w ramach „Dnia Edukacji Regionalnej” wzięli udział w zajęciach z fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. W ramach tych zajęć uczestnicy pod opieką studentów wykonywali samodzielnie eksperymenty fizyczne dotyczące podstawowych działów fizyki: optyka, hydrostatyka, kinematyka, mechanika, akustyka oraz ruch drgający i obrotowy. Uczniowie klasy Ia i Ic brali udział w warsztatach pt. „Wybuchowa lekcja”- pomiar prędkości dźwięku w powietrzu a uczniowie z klasy Ib w warsztatach pt. „Trąbka kibica” – podczas zajęć uczniowie poznali fizyczne aspekty dźwięku. Pogoda raczej była łaskawa, prezentowane doświadczenia – ciekawe. To była udana eskapada do Krakowa.