Sobotnia wycieczka na Jałowiec

Sobotnia wycieczka na Jałowiec

W sobotę 24 września 2016 r. grupa 58 Uczniów, Rodziców i nauczycieli uczestniczyła w kolejnej sobotniej eskapadzie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia zabytkowego, drewnianego kościółka pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Lachowicach. Niepowtarzalny „klimat” tego miejsca na wszystkich zrobił duże wrażenie. Następnie przejechaliśmy do Stryszawy gdzie gościło nas Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej. Poznaliśmy historię ludowego rękodzieła w tym rejonie. Podziwialiśmy kolorowe, pomysłowo wykonane zabawki. Każdy uczestnik wycieczki na pamiątkę, otrzymał kolorowego, drewnianego Stryszawskiego Ptaszka. Górska część wycieczki  to przejście ze Stryszawy Roztoki na Jałowiec, następnie zejście na przełęcz Opaczne (tam było schronisko w którym wydawano posiłki po godzinie oczekiwania!), przełęcz Kolędówki i zejście do Stryszawy Siwcówka. Trasa wycieczki pokrywała się z Leśną Ścieżką Edukacyjną im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pogoda dopisała, humory też. Jest prośba  do uczestników wycieczki o podzielenie się zdjęciami. Dziękuję za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzone jesienne sobotnie popołudnie. T.Włodek.

zdjęcia

Napisz komentarz