Andrzejki

W dniu 24 listopada 2016 roku  Samorząd Uczniowski SP 5  zorganizował, jak co roku, zabawę andrzejkową dla kolegów z klas 4, 5, i 6. O oprawę muzyczną, podobnie jak i podczas Halloween  zadbali gimnazjaliści: Dominik Matuła i Kamil Madyda ( bardzo dziękujemy). Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele atrakcji takich jak : konkursy taneczne (na gazecie, z balonami, solo, grupowo itp.) , w tej konkurencji królem tańca tego wieczoru został Paweł Pająk z klasy 5A oraz andrzejkowe wróżby ,z których już wiemy kto pierwszy się ożeni, wyjdzie za mąż, zostanie kawalerem, księdzem, biznesmenem czy hydraulikiem. Nikola Suska i Anna Pena , z klasy 6 B upiekły ponad sto babeczek z wróżbami, które cieszyły się wielkim powodzeniem ( zamiast tańczyć uczniowie stali po nie w dłuuugiej kolejce!).Nie zabrakło również nagród w postaci owoców i słodyczy, które jak zawsze ufundowała nasza kochana Rada Rodziców. Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej : Beata Studnicka.

Czwartkowe popołudnie minęło w naszej szkole w rytmie tanecznej muzyki i wróżb. Wszystko za sprawą zabaw andrzejkowych, w tym również naszego Gimnazjum, którego dyskotekę  zorganizowała klasa 3c oraz Samorząd Uczniów. Na dyskotece królowały utwory disco polo, które wbrew pozorom wracają do łask i stanowią najlepsze tło dla potańcówek młodzieży. Dzięki dziewczętom z klasy 3c powstał „Kącik magii” cieszący się dużym zainteresowaniem w ciągu dwugodzinnej zabawy. U wróżki, która wróżyła z kart i dłoni mogliśmy sprawdzić naszą przyszłość, a papierowe  serca z imionami przebijane szpilkami od tyłu podpowiadały nam imiona przyszłych małżonków. Natomiast kości rzucane na fragment podłogi przepowiadały, czy będzie sprzyjać nam szczęście. Razem z gimnazjalistami próbowaliśmy tez naszych sił w belgijce- tradycyjnym tańcu ludowym. Jak na pierwszy raz szło nam całkiem nieźle, ale mamy nadzieję, że uda się nam go jeszcze kilka razy przećwiczyć podczas następnych dyskotek.  Zobacz zdjęcia