Przedszkolaki w parku i Klub Wędrującej Książeczki

Przedszkolaki w parku i Klub Wędrującej Książeczki

28 października uczniowie Oddziału Przedszkolnego wyruszyli na wycieczkę  do Parku Miejskiego  w Wadowicach w ramach realizacji tematu: ” Na tropach jesieni”. Dzieci spacerowały, bawiły się na świeżym powietrzu, zbierały dary jesieni. Po powrocie do szkoły uczniowie wspólnie z nauczycielem wykonali „Zeszyt młodego przyrodnika” utrwalając tym samym wiadomości dotyczące jesiennego krajobrazu i zmian zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. W październiku rozpoczęliśmy w Oddziale Przedszkolnym tzw „Klub Wędrującej Książeczki”. W ciągu całego roku szkolnego każdy uczeń będzie otrzymywał do domu książkę, którą przeczyta wspólnie z rodzicami. Następnie książka wróci do szkoły i dostanie ją do przeczytania kolejne dziecko. Czytane bajki, wiersze, baśnie są wspólnie omawiane przez uczniów w szkole, wykonywane są ilustracje wg własnych pomysłów dzieci i ich inwencji twórczej. Celem naszych działań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz propagowanie czytelnictwa wśród uczniów jako jednej z form spędzania wolnego czasu.  Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz