Aromaty Wiedzy

Aromaty Wiedzy

Dnia pierwszego grudnia br. wybraliśmy się na sto pierwsze spotkanie Herbaciarni Naukowej odbywające się w nietuzinkowym miejscu – Piwnicy pod Baranami. Około godziny 12 wyjechaliśmy autokarem spod Spółdzielni Mieszkaniowej.Pierwszym punktem naszej wycieczki była katedra na Wawelu uznawana za jeden z najczcigodniejszych kościołów w Polsce, słynąca jako miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Następnie udaliśmy się na Wieżę Zygmuntowską wzniesioną w XIV wieku, która pełniła funkcję baszty obronnej. Przespacerowaliśmy się po krakowskim rynku i podziwialiśmy świątecznie przyozdobione stragany, aby nareszcie dotrzeć do charyzmatycznego miejsca, jakim jest Piwnica pod Baranami. To właśnie w niej odbyło się spotkanie, którego gościem specjalnym była Barbara Nawratowicz – polska aktorka, dziennikarka radiowa, korespondentka Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Opowiedziała ona nam o początkach kabaretu – miejsca, w którym aktualnie się znajdowaliśmy. Przytoczyła wiele ciekawych anegdot oraz zobrazowała życie młodych ludzi w powojennej Polsce. Uświadomiła nam, jak ważne jest promowanie wydarzeń kulturalnych i uczenie się o historii własnego narodu.Pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do Wadowic, wymieniając między sobą spostrzeżenia na temat opowieści pani Barbary. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz