Śladami Tadeusza Kościuszki w Krakowie

Śladami Tadeusza Kościuszki w Krakowie

W 2017 r. przypada dwusetna rocznica śmierci naszego Bohatera Narodowego Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji w ramach Dnia Przewodnika zorganizowano spacer po Krakowie Śladami Tadeusza Kościuszki. Wadowice były reprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. Grupa 33 uczniów i 6 opiekunów w sobotę 11 lutego wzięło udział w tej niecodziennej wędrówce. Jej początkiem była Katedra na Wawelu gdzie spoczywają doczesne szczątki Naczelnika Insurekcji. Następnie ulicą Kanoniczą  i Grodzką doszliśmy na Rynek Krakowski gdzie znajduje się tablica upamiętniająca przysięgę Kościuszki w dniu 24 marca 1794 r. Zwiedziliśmy również wystawę malarstwa w Muzeum Narodowym w Sukiennicach gdzie eksponowany jest słynny obraz Bitwa pod Racławicami Jana Matejki. Byliśmy również pod Szarą Kamienicą gdzie znajdował się sztab Powstania Kościuszkowskiego. Na finał było wyjście na Kopiec Tadeusza Kościuszki oraz wysłuchanie prelekcji o życiu Wielkiego Rodaka. Do Wadowic wracaliśmy pełni wrażeń i w poczuciu dobrze spędzonego czasu. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz