Wycieczka na Królową Beskidów

Wycieczka na Królową Beskidów

W sobotę 27 maja 52 uczniów, rodziców i nauczycieli wzięło udział w kolejnej wycieczce. Naszym celem był najwyższy szczyt Beskidów – Babia Góra 1725 m n.p.m. . Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy z Przełęczy Krowiarki zwanej również Lipnickim Siodłem. Prowadził nas czerwony Główny Beskidzki Szlak. Pierwszy odcinek jest dość stromy i wszyscy włożyli trochę wysiłku aby osiągnąć Sokolicę gdzie przewidziany był dłuższy odpoczynek. Z platformy widokowej roztaczały się dalekie widoki. Na północy widnokręgu rozpoznaliśmy naszą Jaroszowicką Górę. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Diablaka idąc przez Kępę, Gówniak. W piętrze hal pojawiły się piękne okazy roślin kwiatowych : Sasanka Alpejska, Zawilec Narcyzowaty. Nie bez powodu Babia Góra nazywana jest Królową Niepogód. Na Diablaku była gęsta mgła i widoczność na kilka metrów. Po zejściu z Diablaka kilkaset metrów niżej, Babia pokazała się w całej krasie. Tak to jet z „Babami”. Na Markowych Szczawinach przewidziany był godzinny odpoczynek. Następnie schodziliśmy do Zawoi Markowej gdzie czekał na nas autokar. Wycieczka bardzo udana, najmłodsze dzieci radziły sobie świetnie. Była okazja zobaczyć wszystkie piętra roślinności, zawodników startujących w triatlonie. Całą wycieczkę towarzyszył nam kompasowy „Bąbelek” powietrza który w zależności od wysokości to pojawiał się to znikał. Wycieczka kończąca sezon turystyczny roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Celem naszym będzie Leskowiec – trasą z Targanic. Zapraszam! czekają piękne metalowe plakietki. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz